SCOALA GIMNAZIALA HERMEZIU

ANUL SCOLAR 2017-2018

Clasele primare

Clasa Pregătitoare

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

8-9

MEM

MEM

CLR

CLR

CLR

9-10

CLR

AVAP

Religie

MEM

AVAP

10-11

DP

CLR

MEM

DP

MM

11-12

Ed. Fizică

MM

Lb. engleză

Ed. Fizică

 

Clasa I

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

12-13

 

 

 

 

Ed. Fizică

13-14

MM

Ed. Fizică

Religie

CLR

CLR

14-15

DP

CLR

MEM

CLR

AVAP

15-16

MEM

CLR

CLR

MEM

Lb. engleză

16-17

AVAP

MEM

CLR

MM

 

Clasa a II-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

13-14

DP

MEM

MEM

CLR

Ed. Fizică

14-15

Ed. Fizică

CLR

Religie

CLR

MEM

15-16

MEM

CLR

CLR

MEM

Lb. engleză

16-17

AVAP

MM

CLR

MM

AVAP

Clasa a III-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

 

 

 

 

Ed. Fizică

 

13-14

Ed. Fizică

Matematică

Lb. română

Lb. română

Științe ale naturii

14-15

Lb. română

Lb. română

Matematică

Lb. română

AVAP

15-16

Matematică

Ed. Civică

Religie

Matematică

MM

16-17

AVAP

Lb. engleză

Joc și mișcare

 

Lb. engleză

Clasa a IV-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

12-13

 

 

Geografie

 

 

13-14

Lb. română

Matematică

Matematică

Ed. Fizică

Lb. română

14-15

Matematică

Istorie

Lb. română

Lb. română

Științe ale naturii

15-16

Ed. Civică

Lb. română

Ed. Fizică

Matematică

MM

16-17

AVAP

Lb. engleză

Religie

Joc și mișcare

Lb. engleză


 

Clasele gimnaziale

Clasa a V-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

8-9

Educație fizică

Matematică

Matematică

Limba franceză

Geografie

9-10

Matematică

Educație tehnologică

TIC

Educație muzicală

Matematică

10-11

Educație pentru sănătate

Istorie

Religie

Istorie

Limba română

11-12

Limba franceză

Limba engleză

Limba română

Biologie

Limba română

12-13

Limba română

Educație fizică

Limba engleză

Educație plastică

Consiliere

13-14

Educație socială

 

 

 

 

Clasa a VI-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

8-9

Biologie

Limba engleză

Limba română

Limba engleză

Matematică

9-10

Biologie

Educație fizică

Limba română

Matematică

Geografie

10-11

Educație fizică

Matematică

Fizică

Limba franceză

Fizică

11-12

Limba română

Consiliere

Matematică

Educație plastică

TIC

12-13

Limba franceză

Educație tehnologică

Religie

Educație muzicală

Limba română

13-14

 

Istorie

 

 

 

Clasa a VII-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

8-9

Limba română

Educație fizică

Religie

Biologie

Limba română

9-10

Limba română

Istorie

Chimie

Limba franceză

Consiliere

10-11

Limba franceză

Educație tehnologică

Matematică

Educație fizică

Geografie

11-12

Limba engleză

Matematică

Limba engleză

Educație muzicală

Chimie

12-13

Matematică

Matematică

Fizică

Biologie

Fizică

13-14

 

Cultură civică

Limba română

Educație plastică

TIC

Clasa a VIII-a

 

Luni

Marți

Miercuri

Joi

Vineri

8-9

Limba franceză

Educație tehnologică

Chimie

Matematică

Chimie

9-10

Consiliere

Matematică

Religie

Istorie

Fizică

10-11

Limba română

Educație fizică

Limba română

Ed. plastică/Ed. muzicală

Matematică

11-12

Matematică

Istorie

Fizică

Limba franceză

Geografie

12-13

Limba engleză

Limba engleză

Limba română

Cultură civică

Geografie

13-14

Limba română

Pregătire EN Matematică

TIC

Biologie

Limba latină

14-15

Preg. EN Limba română